Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Korowód Wszystkich Świętych

W naszej szkole w dniu 30.10.2019 r. odbył się po raz pierwszy Korowód Wszystkich Świętych – apel ku czci zbawionych w niebie. Pomysłodawcą tego niezwykłego wydarzenia był ksiądz Andrzej Sadrak. Oprawą muzyczną zajęła się p. Brygida Jasnos, natomiast dekoracją p. Bogusława Tkaczyk-Omasta. Prezentację multimedialną wspominanych świętych opracowała i wyświetlała p. Dorota Sitkowska.

W apelu wzięli udział uczniowie głównie klas drugich i trzecich, których znakomicie przygotowali wychowawcy: p. Zdzisława Kowalczyk, p. Iwona Kwaca i p. Małgorzata Skoczek. Dzieci wcieliły się w postacie wybranych świętych i błogosławionych występując w niezwykłych aranżacjach strojów przygotowanych przy wsparciu rodziców.
Celem przedstawienia było zachęcenie zarówno dzieci jak i dorosłych do dobrego spełniania swych codziennych obowiązków i pomocy drugiemu człowiekowi oraz bycia radosnym.

Święty Dominik Savio, kilkunastoletni młody chłopak, usłyszał kazanie św. Jana Bosko na temat świętości. Kapłan mówił, że wszyscy są do niej powołani oraz że świętość jest możliwa do zrealizowania przez każdego. W sercu chłopca powstało pragnienie, aby zostać świętym. Wiedząc o tym, że nie jest to łatwe prosił, aby ksiądz mu w tym pomógł. Wielki pedagog wskazał mu. co powinien czynić, aby zostać świętym: "Bądź zawsze wesoły, spełniaj dobrze swoje obowiązki i pomagaj kolegom".

Święci są naszymi patronami, opiekują się nami i wskazują drogę do nieba. Ale świętymi są nie tylko mieszkańcy nieba. Także na ziemi są osoby skromne i nieujawniające swej dobroci. Potrzebujemy ich zauważyć i nimi się ucieszyć. Ludzie święci są między nami, świętym możesz zostać i ty.

Dużą niespodzianką dla wszystkich uczestników apelu było przeprowadzenie konkursu na wybór najpiękniejszego przebrania za świętego w kategorii klas I-III oraz V-VIII. Powołane JURY miało niełatwe zadanie, ponieważ każdy uczestnik zaprezentował się znakomicie. Laureatami tego konkursu zostali:
Kategoria klas I-III:
I miejsce – Julia Piwońska – Błogosławiona Nikola
II miejsce – Erwin Kowalik – Święty Kacper
II miejsce – Nadia Mogielska – Święta Jadwiga Królowa
Wyróżnienie: Mikołaj Kowalczyk – Święty Mikołaj

Kategoria klas V-VIII:
I miejsce – Kordian Lis – Święty Michał Archanioł
II miejsce – Wiktoria Karpińska – Święta Jadwiga Andygaweńska
III miejsce – Seweryn Dzięcioł – Święty Joachim
Wyróżnienie – Olga Barcińska – Święta Anna

Wszyscy laureaci otrzymali od księdza Andrzeja Sadraka nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Na zakończenie apelu pani dyrektor Zofia Marcinkowska podziękowała księdzu za cenną inicjatywę przed Wszystkimi Świętymi, a wszystkim współorganizatorom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tego niecodziennego apelu.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ