Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań.

Nasza szkoła również podjęła szereg działań poświęconych tej tematyce, organizując Szkolny Dzień Praw Dziecka.

Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczął apel szkolny przygotowany przez uczniów klasy IIIb pod kierunkiem wychowawczyni. Ponadto uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez panią pedagog. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z ich prawami wynikającymi z Konwencji o Prawach Dziecka, a także zwrócenie uwagi na obowiązki dzieci. Uczniowie klas starszych poruszyli temat swoich praw i obowiązków podczas godzin wychowawczych. Adresaci akcji przystąpili, także do konkursu plastycznego, którego celem było wykonanie plakatu przedstawiającego prawa dzieci.

Nagrodzone prace wykonali: 
Lena Kowalczyk, kl. I - I miejsce
Mikołaj Kowalczyk, kl. I - II miejsce
Oliwier Kaczmarek, kl. I - III miejsce
Kacper Stolarczyk, kl. III a - IV miejsce
Martyna Pytlos, ucz. kl. III b – wyróżnienie
Szymon Pijewski, ucz. kl. I - wyróżnienie
Amelia Dachowska, ucz. kl. I - wyróżnienie

Organizatorkami przedsięwzięcia były panie: Anna Nowicka i Iwona Kwaca.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ