Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Europejski Dzień Języków

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Nasza szkoła również włączyła się w tę promocję.

26 września w naszej szkole obchodziliśmy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Z tej okazji nauczycielki języków obcych: p. Małgorzata Stolarczyk oraz p. Brygida Jasnos wraz z uczniami, przygotowały apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe..

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ