Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Olimpiada najmłodszych

W dniu 22 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się II Gminny Turniej Gier i Zabaw Sportowych pod hasłem "Żyjmy zdrowo na sportowo". Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowało ośmioro uczniów i dwoje rodziców:

- z klasy IIIa: Julia Wójcik, Maciej Drzewiecki, Adam Mazur, Oskar Poddębniak,

- z klasy IIIb: Judyta Drej, Ewelina Gwóźdź, Maksymilian Kwaca, Adam Mogielski.

- rodzice: p. Sylwia Wójcik i p. Joanna Drej.

Opiekunem grupy była p. Zdzisława Kowalczyk.

Na Orliku w Bukowie uczestników z sześciu szkół przywitała p. dyr. Agata Kapelusz-Derejska, wicedyrektor p. Beata Mazur, p. wójt Ireneusz Gliściński wraz z organizatorami turnieju: p. Elżbietą Struską, p. Iwoną Żuralską i p. Dorotą Wijas. Po uroczystym powitaniu uczestników oraz otwarciu turnieju przez wójta Gminy Krasocin p. Irenusza Gliścińskiego i złożeniu sportowego przyrzeczenia przez uczniów reprezentacje z siedmiu szkół przystąpiły do konkurencji.

Zadaniem uczestników było wykonanie poszczególnych konkurencji, tj. bieg z jajkiem na łyżce, bieg strażacki, bieg w parach z zawiązanymi nogami, zabawa z butami, łowienie ryb, balon z wodą oraz rozegranie meczu Mini Piłki Nożnej. Wiele zabawy i radości sprawiła uczestnikom konkurencja "Kto ma więcej piegów" oraz "Gdzie jest moje dziecko”. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy każdej grupy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie ułożyć 10 haseł o tematyce zdrowotnej z rozsypanki wyrazowej i przykleić je we właściwym miejscu na kartce papieru. Nasi uczniowie i rodzice oraz opiekun drużyny p. Z. Kowalczyk walczyli o jak najlepszy wynik.

Po sportowych zmaganiach we wszystkich konkurencjach oraz poczęstunku nastąpiło uroczyste zakończenie olimpiady i ogłoszenie wyników. Reprezentacja naszej szkoły okazała się najlepsza i zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów złote medale, atrakcyjne upominki oraz piękny złoty puchar dla naszej szkoły.

Dyrektor szkoły p. Zofia Marcinkowska oraz opiekun naszej reprezentacji p. Z. Kowalczyk, składają serdeczne podziękowania uczniom i rodzicom za godne i sportowe reprezentowanie naszej szkoły.

  

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ