Dzień Szkoły bez Przemocy

"Człowiek stosujący przemoc jest większym niewolnikiem od tego, który cierpi z jej powodu”.

Lew Tołstoj

8 czerwca nasza szkoła będzie obchodzić Dzień Szkoły bez Przemocy, jest to ogólnopolskie święto wszystkich, którzy działają na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Programu „Szkoła bez przemocy” mottem przewodnim kolejnej edycji uczynili hasło: „Rodzice są z nami", zachęcając w ten sposób szkoły do organizacji Dnia Otwartego dla Rodziców. Również w naszej szkole ten dzień będzie Dniem Otwartym dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do odwiedzenia naszej placówki, czyniąc to będziecie Państwo mieć okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nasza szkoła, porozmawiać z kadrą pedagogiczną, oraz aktywnie uczestniczyć w Dniu Szkoły bez Przemocy.

Plan obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy:

• Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani I. Kwaca pt. „Integracja, tolerancja. Stop Przemocy”.
  • Podpisanie Apelu Poparcia dla Sprzeciwu wobec Przemocy i Agresji w szkole.
  • Pamiątkowe zdjęcie „żywego serca” ułożonego przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Tego dnia zachęcamy całą społeczność szkolną do zaakcentowania swojego sprzeciwu przeciw przemocy i agresji w szkole poprzez założenie koszulki w kolorze czerwonym.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu.

ORGANIZATORZY