Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki

Samorządowe Przedszkole w Olesznie jest jedną z 20 placówek, które dołączyły do programu Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od grudnia 2021r bierzemy udział w pilotażowym projekcie „Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki”. Zostało nim objętych piętnaścioro najmłodszych dzieci z grupy „Krasnale”. To znakomita okazja do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Dzięki programowi „Baby Beetles” dzieci miały możliwość obserwacji i uczestniczenia w kolorowym świecie żuczków: Zooma, Ring Ring, Splish Splasha i Tick Tocka. Materiały dydaktyczne były ciekawe i odpowiednie dla możliwości poznawczych maluszków. Dzieci coraz chętniej słuchały nagrań, powtarzały słówka i zwroty, śpiewały piosenki i brały aktywny udział w zajęciach. Korzystały również z kolorowych zeszytów ćwiczeń, dzięki czemu mogły powtórzyć i utrwalić poznane słownictwo.

Przedszkolaki przywiązały się do bohaterów kursu, lubią się z nimi bawić, pamiętają ich imiona. Dzięki kursowi mogły rozwijać nie tylko umiejętności językowe, ale także motoryczne i kulturowe. Jesteśmy przekonani, że lekcje języka w przedszkolu zaprocentują w przyszłości. Projekt „ Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki” został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Emilia Czapla