Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z Oleszna przyjazne pszczołom

Współpracując ze środowiskiem lokalnym i gminnym, Krasnale i Smerfy z oddziałów przedszkolnych w Olesznie włączyły się w akcję „Gmina Przyjazna Pszczołom”.

W słoneczny majowy poranek 14.05.2018 r. dzieci pod opieką wychowawców odwiedziły gospodarstwo pszczele BOR-MIÓD pana Adama Boruszki. W bardzo serdecznej atmosferze dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Gospodarz umożliwił dzieciom bezpośredni kontakt z owadami - odważne maluchy trzymały pszczoły w ręce. Ponadto miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa on w swojej codziennej pracy. W specjalnym przeszklonym ulu przedszkolaki miały możliwość zaobserwowania codziennego życia pszczół (wylęgu młodych oraz produkcji miodu). Pan Adam wyjaśnił dzieciom czym różni się truteń od pszczoły oraz pokazał, jak wygląda prawdziwy szerszeń - najgroźniejszy wróg pszczół. Bardzo dużą przyjemność sprawiło dzieciom poszukiwanie tzw. Guci - trutni i Maj - pszczół w szklanym ulu.

Spotkanie z panem Adamem pozwoliło najmłodszym na zdobycie wielu cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

Podsumowując spotkanie z pracowitymi pszczołami przedszkolaki własnoręcznie wykonały te owady.

Dziękujemy państwu Helenie i Adamowi Boruszka za zaproszenie do swojego gospodarstwa i życzymy sukcesów w dalszej produkcji miodu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty u pszczelarza.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ