Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Nasza zima nie taka zła, kiedy są ferie!

Wreszcie nadeszły, tak wyczekiwane przez wszystkich, zimowe ferie. Aura dopisała, gdyż, jak to zimą, mamy śnieg i nawet trzyma mróz. Mogłoby się wydawać, że, jak to w XXI wieku, należy dzień po dniu spędzać przed ekranem komputera.

Dwa tygodnie ferii spędzone w wirtualnym świecie. Czy to jednak brzmi dumnie? Czy to doda nam wszystkim sił? Z pewnością nie!

Z takiego założenia wyszli z pewnością nasi uczniowie, którzy w myśl hasła: ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch.” zadbali podczas ferii o właściwą równowagę między umysłem, a ciałem. We wtorek, 31.01.2017 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły nikt nie mógł narzekać na nudę. Grupa czternastu uczniów pod opieką p. Alicji Zawada oraz p. Ryszarda Kowalczyka rozwijała swoje sportowe pasje. Trzygodzinne spotkanie upłynęło na rywalizacji w piłkę siatkową, ręczną oraz nożną. Nie było pucharów i miejsc na pudle, były za to wspaniałe emocje i porywy ducha.

Na koniec, gdy zegar na wieży oleszyńskiego kościoła wybił godzinę 13.00, nikt nie chciał się rozstać. Pozytywnie zmęczeni postanowiliśmy zatrzymać tę piękną chwilę na zdjęciu.

Autor: R. Kowalczyk, nauczyciel historii ZPO w Olesznie

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ