Moje dziecko jest bezpieczne

MOJE DZIECKO JEST BEZPIECZNE

NASZE REGULAMINY

Regulamin dla uczniów dojeżdżających

Regulamin dyżurów nauczycielskich

Regulamin wycieczek

Regulamin sali gimnastycznej

Regulamin świetlicy szkolnej

Bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły/domu można zwiększyć poprzez:


  1. Wybór najbezpieczniejszej trasy, ze zwróceniem uwagi na natężenie ruchu osób i pojazdów, miejsca szczególnie niebezpieczne, jak przejścia przez jezdnie, tory kolejowe, kładki, wykopy, oświetlenie ulic.
  2. Przypomnienie dziecku, że nie można zbaczać ze wspólnie ustalonej trasy.
  3. Wymaganie od dziecka, by wychodząc z domu, zawsze informowało dokąd idzie, z kim i kiedy wróci.
  4. Wpajanie odpowiedniej wiedzy i nawyków z zakresu ruchu drogowego. Należy przy tym pamiętać, że ucząc przepisów ruchu drogowego, sami musimy zgodnie z nimi postępować.
  5. Nie dawanie dziecku do szkoły większych kwot pieniędzy, co uchroni go przed możliwością stania się ofiarą kradzieży. Należy też uczulić dziecko , aby pamiętało o kradzieżach w szatniach . Musi wiedzieć, że nie powinno się zostawiać w kieszeni kurtki pieniędzy , kluczy od mieszkania. O utracie kluczy dziecko powinno natychmiast powiadomić rodziców (złodziej może być już w drodze do Waszego domu
  6. Natychmiastowe reagowanie i zawiadomienie Policji oraz dyrekcji szkoły , gdy dziecko zacznie być prześladowane przez starszych kolegów, którzy wymuszają pieniądze lub jakieś rzeczy strasząc, grożąc pobiciem, lub w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo.
  7. Zwrócenie uwagi dzieciom na zagrożenia ze strony obcych. Dziecko nie powinno przyjmować od OBCYCH słodyczy, napojów oraz prezentów, nie może mówić OBCYM o tym, gdzie mieszka, pod żadnym pozorem nie powinno iść z osobą nieznajomą w jakiekolwiek miejsce przez nią wskazane, wsiadać do samochodu OBCEGO lub też wpuszczać go do domu, nie powinno zatrzymywać się przy osobie OBCEJ , jeśli w pobliżu nie ma ludzi, jeśli OBCY będzie próbował je zatrzymać, powinno biec w kierunku, gdzie są ludzie (do sklepu, na pocztę, itp.), jeśli będzie taka potrzeba - nie wstydzić się wołać o pomoc.
  8. Budowanie zaufania dziecka do Policji, by w razie zagrożenia bez obaw mogło się zwrócić do policjanta z prośbą o pomoc.
  9. Nauczenie dziecka, w jaki sposób powinno unikać pogryzienia przez bezpańskie psy. Nauczmy je, że nie wolno dotykać i głaskać psów bezpańskich lub obcych bez zgody właściciela, że nie powinno zbliżać się do suki ze szczeniętami, przeszkadzać psu w jedzeniu, że nie należy zabierać przedmiotów pilnowanych przez psa, że nie można drażnić zwierząt, bić i rzucać w nie kamieniami.

NASZ PORADNIK

Dowóz uczniów do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

 

DZIECKO NA DRODZE

 

 

CIEKAWE LINKI

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Droga i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Wychowanie komunikacyjne

Klub pancernika

W SZKOLE BEZPIECZNIEJ

 

ŚCIĄGNIJ

Znaki i sytuacje drogowe - program

 

Bookmark and Share