Młodzież zapobiega pożarom

Miło nam poinformować, że Mikołaj Kowalczyk z kl. IV zajął czwarte miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Eliminacje powiatowe zostały przeprowadzone 26 kwietnia 2022 r. w sali konferencyjnej włoszczowskiego Starostwa. Wzięło w nich udział 28 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Turniej składał się z dwóch etapów: części pisemnej oraz ustnej, która ostatecznie zadecydowała o miejscu na podium.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.
Nagrody wręczyli: Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński, Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Rafał Pacanowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie st. kpt. Andrzej Pacanowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie bryg. Zbigniew Starzyk, st. kpt. Paweł Mazur – przewodniczący komisji, mł. asp. Robert Ławiński i przedstawiciel Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP we Włoszczowie druh Sylwester Słomiński.
Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Organizatorami powiatowych zmagań pożarniczych byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP we Włoszczowie i Starostwo Powiatowe we Włoszczowie – Wydział Promocji i Rozwoju. Ucznia do konkursu przygotował Pan Ryszard Kowalczyk.