Wycieczka edukacyjna do Warszawy

11 kwietnia uczniowie klas ósmych naszej szkoły na zaproszenie Senatora RP Pana Jacka Włosowicza wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła siedzibę Parlamentu RP i zabytki stolicy. Wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem, po dotarciu na miejsce pierwszym punktem wycieczki był Taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

Kolejne odwiedzane miejsca to: Plac Marsz. Józefa Piłsudskiego (w tym: Grób Nieznanego Żołnierza, Hotel Europejski, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, Pomnik Lecha Kaczyńskiego), Stare Miasto (w tym: Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela, Mury obronne Warszawy, Barbakan, Pomnik Jana Kilińskiego, Pomnik Małego Powstańca, Rzeźba Oświęcim II, Tablice pamiątkowe Tchorka, Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kulminacyjnym punktem podróży było zwiedzanie siedziby Parlamentu RP oraz spotkanie z Senatorem RP Jackiem Włosowiczem.
Uczniowie pełni pozytywnych emocji i bogatsi o nową wiedzę wieczorem powrócili do domów zmęczeni, ale w wyśmienitych nastrojach.

Dziękujemy serdecznie Panu Senatorowi za umożliwienie uczniom udziału w tym wyjeździe.