W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli zimowe ferie na sportowo!

Tradycją stało się, iż w okresie ferii zimowych, dzięki współpracy Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie, Wójta Gminy Krasocin oraz Dzielnicowego Policji Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, uczniowie oleszyńskiej szkoły mają możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań. Dlatego też, 5 lutego 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie, odbyły się zajęcia sportowe, w których uczestniczyli uczniowie klasy VIII SP. Opiekunem grupy był nauczyciel historii, p. Ryszard Kowalczyk.

Na parkiecie królowały kolejno: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna oraz siatkówka. Podczas trzygodzinnego spotkania został również rozegrany mecz piłki siatkowej o Puchar Dzielnicowego Policji Gminy Krasocin, mł. asp. Łukasza Dumina. W tej sportowej rywalizacji obok uczniów, uczestniczyli również: Dzielnicowy Policji oraz nauczyciel historii. Rozgrywki dwóch mieszanych drużyn zakończyły się zasłużonym remisem. Wszyscy uczestnicy meczu otrzymali z rąk Dzielnicowego Policji Gminy Krasocin, mł. asp. Łukasza Dumina, cenne nagrody w postaci: zestawu piłek do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i ręczną oraz zestawu do badmintona. Fundatorem wspomnianych nagród był Urząd Gminy w Krasocinie.

Jak przyznali sami uczniowie, trzygodzinne zajęcia okazały się być porcją dobrej, sportowej zabawy, podczas której nie brakło uśmiechów, żartów, kawy dla opiekuna oraz wspaniałych upominków. Ze swej strony, chciałbym wszystkim uczniom podziękować za sportową i kulturalną postawę. Razem, aktywnie i bezpiecznie, spędziliśmy czas, a co równie ważne, mieliśmy okazję poznać bliżej naszego Dzielnicowego.

Autor: Ryszard Kowalczyk, historyk SP w Olesznie