IX edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

W najbliższą niedzielę 10 października 2021 roku Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Społeczności Lokalnej Olcha zaprasza uczniów po raz pierwszy na szkolny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym". Celem biegu będzie oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. –Żołnierzom Wyklętym. Promowana będzie także aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, a w szczególności popularyzowanie idei biegania.

Trasa biegu usytuowana będzie na terenie placu szkolnego i okolicy. Start poprzedzi krótki rys historyczny poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00 rejestracją oraz wydawaniem pakietów. Następnie o godzinie 12:00 biegacze ubrani w koszulki upamiętniające postacie Żołnierzy Wyklętych ruszą na nietypową trasę o długości 1963 metrów. Po kulminacyjnym punkcie dnia odbędą się jeszcze biegi dla młodszych na dystansach 400 i 800 metrów. Na mecie na każdego biegacza czekać będą okolicznościowe medale, kiełbasa z grilla, kawa, herbata.
Organizatorzy