Samotny bo niekochany

„Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa”.

(Erich Maria Remarque (Paul Remarque)

1-go lutego bieżącego roku podczas zebrania śródrocznego uczniowie Szkoły Podstawowej w Olesznie przedstawili wzruszający spektakl profilaktyczny pt. „Samotny, bo niekochany”. Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem nauczycielek: p. Iwony Kwaca, p. A. Mietelskiej,p. T. Szczepańskiej.

Dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności aktorskie, wcielając się w rolę bohaterów smutnej historii kończącej się jednak happy endem.

„Samotny, bo niekochany” to opowieść o osamotnieniu, niezaspokojonych potrzebach: miłości, życzliwości, bycia z kimś biskim , rozmowy z nim. Główny bohater widowiska to chłopiec w wieku szkolnym, który dorasta w otoczeniu zapracowanych rodziców, zabieganego brata, kolegów, dla których liczą się jedynie wartościowe „gadżety”. Chłopiec ten w widowiskowy sposób chce uświadomić wszystkim, że czuje się niekochany.

Spektakl z pewnością pobudził dorosłych do refleksji nad tym, z jakimi trudnościami borykają się dzieci i jak bardzo w tej „drodze” bywają samotni, opuszczeni, niekochani. Niejeden Rodzic w ukryciu otarł łezkę wzruszenia.

Całość wzbogaciły efekty świetlne oraz barwna choreografia. Szczególnie atrakcyjnym momentem występu był „Taniec aniołów” w wykonaniu dziewczynek z klasy II oraz III szkoły podstawowej.

Głośne brawa dla młodych aktorów były potwierdzeniem tego, że przedstawienia o tak ważnej tematyce są potrzebne i warto je prezentować podczas spotkań z rodzicami w naszej szkole.

Organizatorzy – opiekunowie grupy teatralnej „GADU-GADU”

p. Iwona Kwaca, p. A. Mietelska, p. T. Szczepańska