Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Uczestniczyliśmy w spektaklu profilaktycznym

25 kwietnia 2016 roku uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie odwiedzili aktorzy Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”. Wystawili oni spektakl profilaktyczny pod tytułem: „Blogerka”, który przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

Widowisko miało nauczyć młodzież umiejętności społecznych takich jak rozwiązywanie konfliktów i opieranie się naciskom ze strony otoczenia oraz  pokazać, jak ważna jest umiejętność asertywnego wyrażania własnych myśli, uczuć i emocji. Kolejnym ważnym przesłaniem tego przedstawienia było wskazanie drogi, gdzie należy szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia przemocą i jak zachować się będąc jej świadkiem bądź ofiarą. Spektakl prezentował głownie problem przemocy rówieśniczej i brutalizacji życia.

Aktorzy przedstawili historię dziewczyny, która uciekając z domu chciała uwolnić się od problemów. Niestety, ucieczka okazała się dla niej zgubna i przysporzyła jej jeszcze większych problemów. Wdała się w bójki, popadła w złe towarzystwo.

Po przedstawieniu odbyła się dyskusja na temat alternatywnego zakończenia historii bohaterki. Profilaktyka owinięta w artystyczną, przystępną dla uczniów formę, to cel, jaki teatr zrealizował.

Bardzo dziękujemy za przybycie.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ