Służba Ochrony Kolei w naszej szkole

W piątek 22 marca uczniów klas I-III szkoły podstawowej odwiedzili funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK we Włoszczowie w składzie: starszy przodownik Krzysztof Latosiński, starszy przodownik Stanisław Gaik, starszy strażnik Łukasz Nowak, strażnicy: Grzegorz Majecki i Mariusz Stramski oraz pies patrolowo – obronny Sułtan.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją na temat bezpiecznego zachowania dzieci na peronach, w pociągach oraz w okolicy torów i przejazdów kolejowych. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby SOK, mogli dokładnie obejrzeć i przymierzyć wyposażenie funkcjonariuszy, m.in. czapki, kamizelki, a przede wszystkim kajdanki.

Największą atrakcją był jednak czworonożny funkcjonariusz Sułtan 0515, który pod okiem swojego przewodnika pana Krzysztofa, zaprezentował dzieciom kilka elementów wyszkolenia. Wykonywał on komendy wydawane nie tylko za pomocą słów, ale również gestów.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze SOK zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z uczniami oraz podarowali im słodkie upominki i książeczki.