Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Taniec „ Samba” w wykonaniu dziewczynek.18 stycznia dzieci z klasy „O” przygotowały uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na uroczystość licznie przybyły zaproszone babcie i dziadkowie. Dzieci w pięknych strojach bardzo przeżywały swój pierwszy występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

W pierwszej części maluchy wystawiły scenkę kolędniczą ,której towarzyszyły kolędy i pastorałki. W drugiej części przedstawienia dzieci zaprezentowały wierszyki , życzenia oraz piosenki adresowane do babć i dziadków. Specjalnie dla Szanownych Gości dzieci odtańczyły sambę, co wzbudziło duży zachwyt wśród widowni i gromkie brawa.

Wszystkich bardzo zachwycił występ dzieci, uwagę przykuwały piękne stroje. W oczach zaproszonych gości można było dostrzec wzruszenie, kręcącą się łezkę w oku. Na koniec maluchy pięknie odśpiewały 100 lat i wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki, które same wcześniej wykonały.

Zwieńczeniem akademii był słodki poczęstunek dla szanownych babć i dziadków. Na sali cały czas panowała atmosfera ciepła , radości i wzruszenia.

Barbara Mulewicz