Nasze narodowe święta

29 kwietnia 2011 roku społeczność szkolna obejrzała montaż słowno – muzyczny poświęcony 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczpospolitej.

W pierwszej części występu uczniowie przybliżyli widzom historię polskich barw narodowych oraz godła Polski. Druga część widowiska dotyczyła święta, które Polacy obchodzą 3 Maja. Wszyscy, mali i ci nieco więksi artyści, świetnie wypadli deklamując swoje role. Chór złożony z uczennic klasy IV ujmująco wykonał pieśni pt. „ Witaj majowa jutrzenko” oraz „ Polonez 3 Maja”. Podczas śpiewu „ Krakowiaka Kościuszki” widownia wręcz porywała się do tańca. Na koniec najmłodsza chórzystka z klasy III szkoły podstawowej zachwyciła interpretacją piosenki pt. „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Tłem dla całego występu była prezentacja multimedialna, która dodawała dynamiki i sprawiała, że był on jeszcze bardziej interesujący.

Podczas uroczystości stroje artystów ozdobiły biało-czerwone kotyliony, wykonane przez wychowanków świetlicy szkolnej.

Mamy nadzieję, iż ten występ na długo zapadnie w pamięć całej publiczności, a treści wówczas przekazane zaowocują wśród młodego pokolenia w przyszłości, zarówno tej całkiem niedalekiej , jak i tej bardziej odległej.

Zobacz zdjęcia z uroczystości