Święto Niepodległości

W dniu 12 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 12:00 na sali gimnastycznej od wprowadzenia sztandaru szkoły Następnie wszyscy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali inscenizację na temat dróg, jakie wiodły Polaków do wolności. Recytowano wiersze i śpiewano pieśni patriotyczne. Zapalono także znicz upamiętniający wydarzenia sprzed 123 laty.

Pani Małgorzata Stolarczyk, która przygotowywała widowisko, zadbała także o wyjątkową scenografię. Były więc flagi narodowe, mapy Polski. Każdy element wystroju sali, każde słowo wiersza i piosenki, strój i zachowanie młodych aktorów mówiły nam, jak ważną rocznicę świętujemy.

To była dla nas bardzo wzruszająca lekcja patriotyzmu.

Magdalena Rogala, kl. VI