Szkolne jasełka

Tradycyjnie okres ostatnich dni przed Świętami Bożego Narodzenia obfituje w liczne spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych na wspólnych uroczystościach jasełkowych oraz przy stole wigilijnym. Nawiązując do tej tradycji 22 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Spotkaniu temu towarzyszyły jasełka, przygotowane przez uczniów klasy szóstej i piątej przy wielkim wsparciu chóru anielskiego utworzonego z wszystkich chętnych uczennic klas IV-V. Nad całością przedstawienia czuwali p. katechetka Dorota Sitkowska oraz ks. Paweł Sorbian. Oprawę muzyczną przygotował p. Piotr Mikuła.

Całość przedstawienia przeplatana była kolędami oraz piosenkami świątecznymi w wykonaniu solistów i chóru anielskiego. Młodzi aktorzy bardzo poważnie potraktowali swoje role i z wielkim przejęciem prezentowali się na scenie. Liczna grupa zgromadzona na widowni miała okazję raz jeszcze przeżyć wielkie i doniosłe wydarzenie w historii świata - Narodziny Pańskie. Obok Aniołów i Świętej Rodziny pojawili się Trzej Królowie, pasterze, Herod i grupa niesfornych diabłów, która chciała za wszelką cenę sprawić, aby nie doszło do narodzin Jezusa. Na szczęście za sprawą Aniołów wszystko zakończyło się pomyślnie.

Widowisko, którego dopełnieniem była świąteczna scenografia przygotowana przez p. Andrzeja Kowalczyka, stworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji oraz wprowadziło w nastrój skłaniający do przemyśleń. Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami od Księdza Proboszcza. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Zofia Marcinkowska oraz Ksiądz Proboszcz Ignacy Sepioło złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

W świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku, by na nowo z pomocą Małej Dziecinki stawić czoła naszej szkolnej codzienności. Do zobaczenia na Jasełkach za rok !

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Mateusz Sitkowski