Dzień Matki w naszej szkole

„Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa(…). Nic nie musisz robić, aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem (…). Nie trzeba jej zdobywać, nie trzeba na nią zasługiwać".

Erich Fromm

26 maja wszystkie dzieci zarówno te malutkie jak i te całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. Święto Matki zaczęto obchodzić w Polsce po raz pierwszy w 1923 roku. Dzień ustalono po to, aby ludzie uświadomili sobie przynajmniej od czasu do czasu, jak ważna jest rola matki w życiu każdego człowieka.

Dzień Matki w naszej szkole odbył się 26 maja o godzinie 12:00. Na tę uroczystość zaproszono wszystkie mamy z klas I-III. Nasi najmłodsi koledzy, czyli pięciolatki przedstawili ,,Kopciuszka w stylu retro”. Następnie sześciolatki przygotowały inscenizację ,,Czerwonego Kapturka’’. Potem uczennica klasy I Eliza Gacia – laureatka konkursu recytatorskiego pięknie deklamowała wiersze Jana Brzechwy dedykując je wszystkim mamom. Później klasy: ,,0’’, I , II przedstawiły wiersze i piosenki. Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Jednak najciekawszą atrakcją tej uroczystości była piosenka dla mam wykonana na dzwonkach przez uczennice z klasy III. Po części artystycznej wszyscy zaśpiewali 100 lat. Na koniec dzieci zaprosiły swoje mamy na pyszny poczęstunek. Mamy były zachwycone.

My też dołączamy się do wszystkich życzeń. Uważamy, że to święto bardzo potrzebne. Sądzimy jednak, że dzieci powinny codziennie wyrażać swoją miłość do mam.

Aleksandra Lichosik, kl. V, Ewa Niewiadomska, kl. V, Weronika Omasta, kl. V