Dzień Nauczyciela w naszej szkole

To jedno z niewielu świąt w roku poświęcone pedagogom i pracownikom szkoły, kiedy my - uczniowie mamy możliwość podziękować naszym nauczycielom za trud nauczania i wychowania. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Popularnie nazywamy go Dniem Nauczyciela.

W tym roku świętowaliśmy 13 października. Z tejże okazji klasa II pod kierunkiem pani Iwony Kwacy oraz pani Anny Mietelskiej przygotowała uroczystą akademię. Uczniowie w formie telewizyjnych wiadomości przedstawili na wesoło scenki z życia szkoły, recytowali wiersze, śpiewali piosenki do popularnych melodii muzyki rozrywkowej. Wszystkim widzom bardzo podobało się przedstawienie, o czym świadczyły głośne brawa.

Później było uroczyste „sto lat”, a następnie dzieci podarowały nauczycielom bukieciki własnoręcznie wykonane z liści i bibuły, składając przy tym życzenia. Na koniec przedstawiciele Samorząd Uczniowskiego wręczyli panu Dyrektorowi wykonany przez nich bukiet kwiatów z okazji Dnia Nauczyciela oraz Jego imienin, robiąc Mu miłą niespodziankę.

Następnie Dyrektor wygłosił przemówienie. Stwierdził, że Święto Edukacji Narodowej jest doskonałym momentem, aby zdecydowanie podkreślić i zaakcentować ogrom pracy nauczycieli i związaną z tym wielką odpowiedzialność. Podziękował za cały dotychczasowy trud włożony w kształcenie umysłów dzieci. Życzył, aby praca nauczycieli, mimo wielu napotykanych trudności, była dla pedagogów satysfakcją i spełnieniem. Złożył również najserdeczniejsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym wszystkim pracownikom szkoły. Ponadto przyznał kilku nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Wdzięczność kadrze pedagogicznej okazała również Rada Rodziców przekazując życzenia oraz przygotowując słodki poczęstunek.

Myślę, że to był szczególny dzień zarówno dla nas, jak i nauczycieli.

Jolanta Rogala