Powitanie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest zawsze uroczyście obchodzone w naszej szkole. Tym razem organizacją tej uroczystości zajęła się klasa druga gimnazjum wraz ze swoim wychowawcą panem Ryszardem Kowalczykiem.

Zanim jednak dotarliśmy do szkoły, wzięliśmy udział we mszy świętej w naszym kościele parafialnym. Odprawił ją nasz nowy ksiądz prefekt Paweł Sorbian, który złożył wszystkim uczniom życzenia samych piątek, udzielił specjalnego błogosławieństwa pierwszoklasistom oraz poświęcił przyniesione przez nas do kościoła przybory szkolne.

Zarówno we mszy świętej jak i uroczystości w szkole uczestniczył szkolny poczet sztandarowy.

Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy akademię przygotowaną przez gimnazjalistów. Była poświęcona 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Potem głos zabrał pan dyrektor Edward Karpiński, który serdecznie powitał uczniów, rodziców i nauczycieli oraz specjalnego gościa - wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach pana Romana Wojtalczyka. Przekazał wszystkim gimnazjalistom prezent od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Muzoł i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego pana Adama Jarubasa. Był nim pamiętnik dziennik 14 letniego żydowskiego chłopca, mieszkańca małej wsi Krajno koło Kielc, który przez większą część okupacji prowadził pamiętniki w uczniowskich zeszytach. Jego dzieło ocalało, zostało odnalezione po wojnie w podkieleckim Bodzentynie. Chłopiec, niestety, nie przeżył wojny – zginął wraz z rodziną w niemieckim obozie zagłady w Treblince.

Pan dyrektor przedstawił również działania, jakie podejmuje szkoła, by jak najlepiej przygotować uczniów do dalszej nauki i dorosłego życia oraz zachęcił wszystkich uczniów, by starali się jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie im szkoła daje. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w tym roku powstanie na placu szkolnym plac zabaw, a uczniowie będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez wszystkich nauczycieli. Przedstawił nam również naszych nowych nauczycieli i wychowawców.

Na koniec pan dyrektor życzył nam wielu sukcesów oraz radości ze zdobywania wiedzy.

W klasach spotkaliśmy się ze swoimi wychowawcami. Miło było oglądać radosne, wypoczęte buzie koleżanek i kolegów. Było dużo radosnych okrzyków, powitań i wspomnień. W takim wakacyjnym jeszcze nastroju zanotowaliśmy plan lekcji na najbliższe dni i udaliśmy się do domów.

Jutro pierwszy dzień nauki, bo przecież nowy rok szkolny już się rozpoczął. Każdy z nas się zastanawia, jaki on będzie. Mamy nadzieję, że udany i radosny, jak ten dzisiejszy dzień. Może być tylko nieco bardziej słoneczny. Tego wszystkim życzymy.

Redakcja