Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIa

Babcia i Dziadek to jest najważniejsza instytucja rozpieszczania dzieci. Kto jak nie oni szaleńczo i bezwarunkowo kochają swoje wnuki wyrażając to poprzez podarunki, łakocie i dużo czasu cierpliwie im poświęcanego?

W zamian za okazywaną każdego dnia miłość uczniowie klasy III a przygotowali dla swoich kochanych Babuniów i Dziaduniów piękny program artystyczny. W miniony sobotni poranek w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrali się zaproszeni Dziadkowie oraz Babcie, aby przy szklance ciepłej herbatki i pysznym cieście upieczonym przez rodziców, obejrzeć humorystyczne przedstawienie przygotowane przez swoich wnuków pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Teresy Siwek. Wesołe wierszyki i piosenki przeplatały się z mistrzowsko sparodiowaną telewizyjną Familiadą, gdzie w role współzawodniczących drużyn Dziadków i Babć wcielili się oczywiście wychowankowie klasy IIIA. Nie zabrakło wesołego dziadka Romka, lubiącego futbol dziadka Tadka, czy też piekącej smaczną szarlotkę babci Kazi.

Na zakończenie występu wnukowie odśpiewali „Dziadkom” tradycyjne „Sto lat” oraz wręczyli samodzielnie wykonane słodkie upominki. Po części artystycznej w wykonaniu dzieci przyszła kolej na zaprezentowanie się zaproszonych gości. Do pierwszej konkurencji stanęli dziadkowie, którzy dmuchali balony, aż do ich pęknięcia. Jako pierwszy nadmuchał swój balon dziadek Jan. Niektórych dziadziusiów musieli wspomóc w dmuchaniu baloników ich wnukowie, co też chętnie czynili. Dziadkowie wykazywali się jeszcze umiejętnością zaplatania warkoczyków wnuczkom oraz wyszli na parkiet ze swoimi babciami. Babcie natomiast malowały portrety wnuków z zasłoniętymi oczami. Był także konkurs kolęd w wykonaniu drużyn prawdziwych babć i dziadków.

Śmiechu i zabawy było co niemiara. Wraz z uczniami i dziadkami bawiła się również pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która podziękowała pani Teresie za przygotowanie wspaniałej uroczystości.

Bogusława Tkaczyk-Omasta