Jasełka

Dnia 22.12.2006 r. w naszej szkole odbyły się jasełka z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość ta miała miejsce na sali gimnastycznej. Piękne przedstawienie opowiadające o narodzeniu dzieciątka Jezus odegrali uczniowie klas: III, V i VI szkoły podstawowej przygotowanie przez panie Dorotę Sitkowską, Halinę Budzynowską, Brygidę Jasnos oraz pana organistę. Wspaniałe dekoracje wykonał pan Andrzej Kowalczyk.

Spektakl niezwykle spodobał się uczniom i oglądali go z wielkim zaciekawieniem. Panował przyjemny świąteczny nastrój, wszyscy byli dla siebie mili i życzliwi. Po odegraniu szopki betlejemskiej uczennice naszej szkoły, które były finalistkami konkursu piosenki świątecznej w języku angielskim i niemieckim zaprezentowały nam swoje umiejętności. Całej społeczności szkolnej bardzo się podobało i każdy przyłączył się do wspólnego kolędowania. Po przedstawieniu tradycyjnie zabrał głos pan dyrektor i złożył nam świąteczne życzenia. Później uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, aby podzielić się opłatkiem. Na zakończenie uroczystości w szkolnej świetlicy odbyła się wigilia dla grona pedagogicznego.

Paulina Jamróz kl. II GIM.