Pasowanie na czytelnika

26 X w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl. I na czytelników. Z tej okazji Klub Czytelnika pod kierunkiem p. Jolanty Lichosik wspólnie z p. Małgorzatą Skoczek przygotowało krótką część artystyczną.

Na podstawie inscenizacji pierwszaki bezbłędnie rozpoznawały tytuły książek dla dzieci. Wszystkim bardzo podobała się piosenka w wykonaniu naszych młodszych kolegów pt. ,,Do krainy radości”.

W części oficjalnej pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane przez panią bibliotekarkę na czytelników szkoły. Następnie głos zabrał pan Dyrektor i wręczył pierwszakom pamiątkowe dyplomy i karty czytelnika.

Na koniec rodzice przygotowali naszym maluchom słodki poczęstunek.

Monika Skoczek