W 61 rocznicę bitwy ...

Od wielu lat w ostatnią niedzielę października nasi uczniowie spotykają się z przedstawicielami żołnierzy Armii Krajowej - uczestnikami bitwy pod Lipnem i Chotowem. Organizatorami uroczystego spotkania są uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej i Publicznego gimnazjum w Olesznie. Obchody 61 rocznicy tego wydarzenia rozpoczęły się, już tradycyjnie, od spotkania na cmentarzu parafialnym przy pomniku majora "Nurta" i grobach poległych partyzantów. Tam modlitwę za poległych partyzantów poprowadziła, jak co roku, pani Krystyna Rachtan.

Uroczysta akademia na sali gimnastycznej została przygotowana przez mgr Ewę Deska i mgr Alicję Zawada. Dekorację wykonał mgr Mariusz Deska.

Po uroczystości w szkole nasi goście złożyli kwiaty pod pomnikiem w Chotowie, a następnie spotkali się przy ognisku.

Ewa Deska, Alicja Zawada