Jasełka

W naszej szkolnej tradycji od lat obchodzi się szkolną wigilię, którą poprzedzają występy uczniów, czyli jasełka. Tak było i w tym roku.

Na początek uczniowie klasy II b Gim. wyrecytowali długie i poważne wiersze, aby wprowadzić wszystkich w urokliwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Następnie klasa IV SP przedstawiła tradycyjne jasełka, czyli przedstawienie o urodzinach Pana Jezusa. Ten dostojny nastrój próbowali następnie rozładować (z powodzeniem, zresztą) chłopcy z Gimnazjum przedstawiając humorystyczną kolędę, w której nie zabrakło śmierci diabła, czyli Żyda. Podczas występu słyszeliśmy Koło Misyjne i chórek szkolny z tradycyjnymi, polskimi kolędami.

Na zakończenie pan Dyrektor złożył życzenia całej społeczności szkolnej i każda klasa udała się do swojej sali, by podzielić się opłatkiem. W tej przyjaznej atmosferze udaliśmy się do domów, by szczęśliwie spędzić święta.

Monika Błażejewicz