Rocznica bitwy pod Chotowem

24 października bieżącego roku obchodziliśmy 60 rocznicę Bitwy pod Chotowem, w której nasza społeczność szkolna brała czynny udział. O godz. 9:00 uczniowie naszej Szkoły wraz z wychowawcami zebrali się przy remizie strażackiej. Następnie wszyscy udaliśmy się na cmentarz, który dzień wcześniej został uporządkowany przez uczniów (opiekę nad nimi sprawowała p. Anna Resiak).

Na miejscu spoczynku zmarłych parafian zastaliśmy zgromadzonych harcerzy oraz przedstawicieli kombatantów walczących w bitwach pod Chotowem i Olesznem. Ksiądz Józef Wójcik wraz z zebranymi odmówił dziesiątek różańca za poległych w bitwach, a następnie p. Rachtan odczytał Apel Poległych.

Potem po wysłuchaniu wierszy naszych koleżanek udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, gdzie odbyła się uroczysta msza św. Tu ksiądz infułat wygłosił wzruszające kazanie. Zmusiło ono wszystkich do refleksji o czasach, w których Polacy musieli walczyć za ojczyznę.

W czasie liturgii uczennice recytowały wiersze, a także zaśpiewały kilka pieśni. Msza zakończyła się podziękowaniem kombatantów oraz księdza proboszcza młodzieży szkolnej, nauczycielom i parafianom.

Następnie harcerze wraz z kombatantami udali się po pomnik w Chotowie. Tam Pan Dyrektor naszej szkoły został odznaczony Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Uroczyste obchody 60 rocznicy Bitwy pod Chotowem zakończyły się koleżeńskim spotkaniem przy ognisku.

Edyta Wdowiak, Marcelina Olczyk,

Anna Czarnogórska, kl. I b Gim.