Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

W życiu piękne są tylko chwile - uroczyste pożegnanie absolwentów Publicznego Gimnazjum w Olesznie

 

Ile razem dróg przebytych? 

Ile ścieżek przedeptanych?
[...] 
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
[...]
Więc ja chciałbym [...] ocalić od zapomnienia.”  

 

 

 

 

 

 


W piątek, 22.06.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W obecności władz Gminy Krasocin, Dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców pożegnaliśmy uczniów klasy III Publicznego Gimnazjum w Olesznie. Wójta Gminy Krasocin reprezentowała kierownik Samorządowego Centrum Oświaty p. Irena Kuśmierczyk.

To był ich ostatni dzień w szkole. Ostatni dzień z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz koleżankami i kolegami z klas młodszych. To było również ostatnie spotkanie ze swoją klasą wychowawcy - nauczyciela historii p. Ryszarda Kowalczyka.

Nikt z nas nie zatrzyma upływających chwil, nawet gdyby chciał. Dziesięć lat, nieraz z mozołem, zdobywania wiedzy i kształtowania swojego charakteru doprowadziło do pięknego finału, jakim była pożegnalna akademia. Na tle niebieskich chabrów, czerwonych maków, biało-czerwonej osi czasu z najpiękniejszymi wydarzeniami z życia klasy III gimnazjum i mottem: "W życiu piękne są tylko chwile", przygotowanych przez p. Andrzeja Kowalczyka oraz wychowawcę, zobaczyliśmy występ absolwentów gimnazjum.

Po dziesięciu latach nauki uczniowie klasy III pokazali wszystkim gościom, iż są gotowi, aby iść dalej. Rozpoczęli swoją, mamy nadzieję, piękną podróż w dorosłość od wykonania narodowego tańca dworskiego - poloneza, przygotowanego pod opieką p. Alicji Zawada. Dziewczyny w długich sukniach i chłopcy w eleganckich garniturach, a w tle melodia szlachetna i dumna, która wyzwala w sercach to co dobre i wzniosłe. Wszyscy goście byli oczarowani występem, a rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech.

W krainie nostalgii zatrzymały również gości wzruszające wiersze, okraszone muzyką Ennio Morricone. Ponadto mogliśmy w krzywym zwierciadle zobaczyć wybrane fragmenty życia szkolnego: komórka, fartuszek, halówki, stołówka, linijka szkolna, gabinet dyrekcji czy też ideał ucznia. Dziewczęta klasy III w iście profesjonalnym stylu zaprezentowały się w piosenkach zespołu ,,Dżem” oraz ,,Carpe Diem”, natomiast chłopcy brawurowo rapowali ,,Inwokację” Adama Mickiewicza. Sprawili również swojemu wychowawcy ogromną niespodziankę, wykonując, specjalnie dla niego przygotowaną piosenkę "Ryszard jest ze snu”, podczas której z nieba spadł na wszystkich deszcz złotych gwiazd. Wywołany przez swoich uczniów wychowawca nie krył wzruszenia i włączył się do wspólnej zabawy, śpiewając na koniec, wspólnie z uczniami wielki przebój zespołu Manchester.

Głos zabrała również przewodnicząca Rady Klasowej Rodziców, p. Paulina Orzeł, która w towarzystwie radnego Gminy Krasocin, p. Marka Wójcika, podziękowała Dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz wychowawcy za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Życzyła również wszystkim absolwentom, aby napisali kolejne rozdziały w poemacie swojego życia, równie piękne jak ten dzisiejszy.

Wspaniałą i porywającą akademię zakończyło wręczenie wiązanek kwiatów i czerwonych róż dla pracowników szkoły i zaproszonych gości przy muzyce Hansa Zimmera. Ponadto uczniowie wraz z wychowawcą przekazali na ręce Pani Dyrektor pamiątkowe tablo, nawiązujące w swej treści do 100-lecia odzyskania niepodległości, a które według projektu klasy III wykonał p. Andrzej Kowalczyk - nauczyciel plastyki.

Nad odpowiednim nagłośnieniem uroczystości czuwał p. Marek Gacia.

W dalszej części uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyło się wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych a na zakończenie dyrektor szkoły pani Zofia Marcinkowska życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku.

Ostatnim akcentem starego roku szkolnego było spotkanie uczniów ze swoimi wychowawcami, rozdanie świadectw i dyplomów.

Jeszcze raz chciałbym podziękować uczniom mojej klasy za piękną akademię, natomiast rodzicom za życzliwość i zrozumienie.

Ryszard Kowalczyk, wychowawca kl. III PG w Olesznie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ