Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 19 października 2017 r. uczniowie dwóch klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie. To ważne wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, kierownik SCO pani Irena Kuśmierczyk oraz licznie przybyli rodzice.

Tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści „popisali się” swoimi umiejętnościami i wiedzą, „na szóstkę” zdając swój pierwszy poważny egzamin. Część artystyczną rozpoczęli przepięknie zatańczonym polonezem. Następnie wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomości zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W swoich wierszach nie zapomnieli także o patronie szkoły.

Po zaprezentowaniu swoich zdolności pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Tradycyjnie, pani dyrektor Zofia Marcinkowska prawdziwą szablą dokonała pasowania pierwszaków na uczniów, a pani Anna Resiak – zastępca dyrektora wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom. Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, a na buziach dzieci rysowały się wielkie emocje.

Zaproszeni goście wraz z życzeniami i gratulacjami obdarowali pierwszaków słodyczami. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.
Uroczystość zakończyła się w salach lekcyjnych, gdzie czekały na dzieci upominki od starszych kolegów i przedszkolaków oraz wspaniały tort. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Od teraz pierwszoklasiści mogą dumnie mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.

Wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości serdecznie dziękujemy.

wychowawczynie klas pierwszych: Małgorzata Skoczek i Iwona Kwaca

Zapraszamy do naszej fotogalerii