Wielkanocne życzenia

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz symbolizuje zwycięstwo życia nad śmiercią. Łączy polskie rodziny wokół spraw najważniejszych. Dodaje sił i wiary w naszej niełatwej i pełnej wyzwań codzienności. To również wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. To czas, w którym spotykamy się z najbliższymi przy tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym.

Aby wprowadzić wszystkich  w ten radosny okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w dniu 12 kwietnia uczniowie  i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w  uroczystym apelu przygotowanym przez uczennice klasy  II gimnazjum pod kierunkiem pani Doroty Sitkowskiej.  Celem apelu było przybliżenie zwyczajów i tradycji chrześcijańskiej oraz obrzędowości Wielkiego Tygodnia. Dziewczęta  przypomniały zwyczaj święcenia palm wielkanocnych, kraszenie pisanek, święcenie pokarmów, lany poniedziałek i chodzenie z kurkiem.  Podkreśliły również znaczenie czasu Wielkiego Postu w życiu każdego człowieka oraz przypomniały symbolikę produktów,  które przygotowujemy do święconki.

Na koniec przedstawicielki  Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum złożyły wszystkim obecnym na sali gimnastycznej życzenia wesołych, pełnych miłości i zdrowia Świąt Wielkiej Nocy, spokoju ducha, wiary w Boga i ludzi, umiejętności dostrzegania piękna tego świata oraz wiary w siebie i swoje możliwości.