„Za trud, za serce, za uśmiech”- Dzień Edukacji Narodowej w ZPO w Olesznie

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie obchodziliśmy 12 października 2016 r.  Szkolne święto zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Krasocin - p. Ireneusz Gliściński, kierownik ZOPO w Krasocinie - p. Irena Kuśmierczyk, proboszcz parafii W.N.M.P w Olesznie - ks. Jacek Szymański, przedstawiciele związków zawodowych, emerytowani nauczyciele, wychowawcy, pracownicy, rodzice oraz społeczność uczniowska.

Uroczystą akademię rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły - Zofia Marcinkowska, która po powitaniu gości podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za ogromne zaangażowanie w pracę, wysokie wyniki w nauce osiągane przez uczniów, wyjątkową atmosferę, wyrozumiałość i cierpliwość, życząc im jednocześnie dalszych sukcesów, satysfakcji i niewyczerpanych pomysłów.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor zaprezentowali się uczniowie klas drugich, którzy przedstawili publiczności ciekawy montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Mulewicz i p. Zdzisławy Kowalczyk. Uczniowie wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność „Za trud, za serce, za uśmiech”, jaki wkładają nauczyciele w swoją codzienną pracę. Gościnnie wystąpiła także „Przedszkolna Orkiestra” Smerfów i Krasnali, która pod opieką wychowawczyń - p. Małgorzaty Spurek oraz p. Justyny Michałek wspaniale zagrała na instrumentach do „Marsza Radeckiego”.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Krasocin - pan Ireneusz Gliściński. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wysokie wyniki osiągane przez naszych uczniów na egzaminach zewnętrznych, zaangażowanie szkoły w pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz organizację imprez i uroczystości środowiskowych. Następnie złożył całej społeczności szkolnej, nauczycielom i pracownikom obsługi serdeczne życzenia, a wyróżniających nauczycieli uhonorował Nagrodami Wójta.

Pani Dyrektor natomiast wręczyła Nagrody Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie. Kwiaty i życzenia w podziękowaniu za pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia złożyli także przedstawiciele związków zawodowych. Wszyscy pracownicy szkoły oraz przybyli goście otrzymali od szkolnego klubu 4H własnoręcznie wykonane kwiaty oraz drobne upominki od Samorządu Uczniowskiego.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor podziękowała raz jeszcze uczniom klas drugich i wychowawczyniom - p. Barbarze Mulewicz i p. Zdzisławie Kowalczyk za wspaniałą akademię oraz przepiękną dekorację, w przygotowanie której włączył się p. Andrzej Kowalczyk.

Dzień Edukacji Narodowej upłynął w serdecznej atmosferze, a nauczyciele utwierdzili się w przekonaniu, że ich praca jest bardzo ważna i doceniana w środowisku.

Zobacz zdjęcia z uroczystości