Święto Babci i Dziadka w ZPO w Olesznie

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”

Od wielu lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. To szczególny dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Uroczystość ta zwykle przygotowywana jest przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku. W niedzielne popołudnie 17 stycznia 2016 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły piękny montaż słowno - muzyczny dla swoich bardzo licznie przybyłych babć i dziadziusiów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki oraz z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały  układy taneczne. Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a dostojni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Uroczystość  przygotowały panie wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych: p. Justyna Michałek i p. Małgorzata Spurek.

Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. W dalszej części uroczystości wnukowie wręczyli pamiątkowe kwiaty i laurki, a pani dyrektor - Zofia Marcinkowska  poczęstowała miłych gości słodyczami ufundowanymi przez p. Antoniego Dreja - radnego Gminy Krasocin.

Uroczystość obchodów Dnia Babci i Dziadka uświetnił miejscowy Zespół muzyczny „Melodia”, który swoim występem wprowadził  biesiadny nastrój. Przybyli goście chętnie  włączali się do wspólnego śpiewania, co stworzyło niepowtarzalną atmosferę. roztańczonych przedszkolaków przyłączali się ich babcie, dziadkowie i znajomi.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, tak  jak w tym szczególnym dniu.

Wychowawczynie Oddziału Przedszkolnego
p. Justyna Michałek i p. Małgorzata Spurek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości