Ślubowanie klas pierwszych

Dzień 27 października 2015r. zapisał się dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo szczególnie. W tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.

O godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadziła  się społeczność uczniowska,  grono pedagogiczne oraz licznie przybyli rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Krasocin -  pan Ireneusz Gliściński,  kierownik  ZOPO - pani Irena Kuśmierczyk oraz kombatanci w osobach: p. Jana Stępnia – Prezesa Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Byłych Więźniów Politycznych Koło w Olesznie, p. Czesława Kowalczyka,  p. Jana  Mazura oraz p. Jerzego Stolarczyka.

Występ najmłodszych poprzedziło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu.

Część artystyczną  pierwszaków  rozpoczęło przybycie  specjalnie zaproszonego na tę uroczystość  Króla  Ołówkosa  wraz  z  żoną Królową Ołówkową oraz Gwardzistą, którzy  poddali bohaterów tego dnia  próbom, oceniając ich wiadomości i umiejętności, jakie zdobyli dotąd w szkole.

Pierwszoklasiści musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, takimi jak: recytacja wierszy , śpiew, taniec  oraz rozwiązywanie zagadek matematycznych , jak i tych dotyczących  wiedzy o Ojczyźnie. Po pomyślnym przejściu prób królewski majestat orzekł, iż są gotowi do pasowania na uczniów.

Swój występ uczniowie zakończyli  złożeniem ślubowania  na sztandar szkoły,  po czym nastąpiło uroczyste pasowanie szablą, którego dokonała pani  Dyrektor Zofia Marcinkowska, a pani Wicedyrektor Anna Resiak wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom.  Była to podniosła i wzruszająca chwila, do której uczniowie długo się przygotowywali.

Po zakończeniu ceremoniału pasowania głos zabrała pani Dyrektor Szkoły. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim obecnym za udział w tym podniosłym wydarzeniu, życząc świeżo „upieczonym” uczniom, aby nauka była dla nich przyjemnością, a zdobywanie wiedzy sprawiało  radość i zadowolenie. Przypomniała im także o tym, by godnie  reprezentowali imię naszej  Szkoły.

Następnie  głos zabrał Wójt Gminy Krasocin gratulując pierwszakom udanego występu,  życząc samych sukcesów, a wręczając słodkości na ręce wychowawców klas- samych słodkich chwil. Również przedstawiciel kombatantów- pan Jan Stępień obdarował pierwszaków słodyczami składając im serdeczne życzenia.

Na zakończenie uroczystości przyszła pora na prezenty! Wychowawczynie przekazały swoim podopiecznym upominki i słodycze od  przedszkolaków i starszych kolegów.

Chcąc zachować w pamięci jak najdłużej to podniosłe wydarzenie, kiedy przedszkolak uczniem się staje, wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Uroczystość zakończyła się w klasach, gdzie na dzieci czekały pyszne torty i owoce. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy i wspaniały dzień. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej wyjątkowej  uroczystości.

Więcej zdjęć w naszej fotogalerii

wychowawczynie klas pierwszych:
p. Barbara Mulewicz i p. Zdzisława Kowalczyk