Zaproszenie

"Pomnik w Chotowie i cmentarz w Olesznie  z pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej i  kwaterami poległych żołnierzy to kotwice pamięci. Oby Dobry Bóg sprawił, by przyszłe  pokolenia nie zapomniały…”
Zdzisław Rachtan "Halny"

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W OLESZNIE

ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

KOŁO AK W OLESZNIE

ZAPRASZAJĄ

na uroczyste spotkanie z okazji 71 rocznicy

bitwy pod Lipnem i Chotowem

18 października 2015 r. (niedziela)

(zmiana planowanego terminu uroczystości spowodowana jest wyborami parlamentarnymi)

Program uroczystości:

09:00 – Zbiórka na Cmentarzu Parafialnym w Olesznie: złożenie kwiatów na mogiłach i pod pomnikiem żołnierzy AK .
10:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olesznie w intencji poległych i  żyjących uczestników bitwy pod Lipnem i Chotowem.

11:30 – Spotkanie w budynku szkoły w Olesznie: uroczysta akademia i ślubowanie uczniów klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum w Olesznie.
13:00 – Przejazd pod pomnik w Chotowie: złożenie kwiatów i spotkanie przy ognisku.