Kolejny rok szkolny za nami

26 czerwca br. w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie ku zadowoleniu uczniów po raz ostatni  w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprzedzona mszą świętą w kościele W.N.M.P. w Olesznie odbyła się  jak co roku w sali gimnastycznej. Akademię przygotowali uczniowie kończący gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni p. Teresy Szczepańskiej oraz uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie pod kierunkiem wychowawcy - p. Ryszarda Kowalczyka. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Zastępca Wójta Gminy Krasocin - p. Jacek Sienkiewicz,  Kierownik ZOPO w Krasocinie – p. Irena Kuśmierczyk oraz licznie przybyli Rodzice.

Na początek uczniowie kl. III  przy wsparciu drugoklasistów odtańczyli dostojnego poloneza, którego choreografię, jak co roku, przygotowała p. Alicja Zawada. Wszyscy byli pod wrażeniem przepięknie wykonanego tańca, któremu uroku dodawały śnieżnobiałe bluzki, czarne spódnice dziewcząt oraz ciemne garnitury chłopców. Po uroczystym polonezie tegoroczni absolwenci wraz z wychowawczynią na wesoło w wierszu i piosence wspominali lata nauki w naszej szkole. Przedstawili  również multimedialną prezentację będącą  przekrojem wspólnie spędzonych chwil. Akademii towarzyszył liryczny nastrój, a uczniowie  ukradkiem ocierali  łzy…

Na zakończenie występu p. Teresa Szczepańska odśpiewała piosenkę zespołu Kombi pt. „Pokolenie”, dedykując ją swoim wychowankom.

Interesujące i przykuwające uwagę były też występy uczniów kl. VI, podczas których wychowawca - p. Ryszard Kowalczyk również wspierał wokalnie swoich uczniów.

Ważnym momentem akademii było wręczenie kwiatów i złożenie życzeń zaproszonym gościom,  nauczycielom i pracownikom. Następnie ciepłe słowa i życzenia do uczniów skierował  Zastępca Wójta - p. Jacek Sienkiewicz. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem było wręczenie przez Dyrektor ZPO w Olesznie- p. Zofię Marcinkowską wyróżnień, nagród i dyplomów, których w tym roku było wyjątkowo dużo.

Dalsza część uroczystości odbyła się w salach lekcyjnych, gdzie uczniowie wraz  z wychowawcami po raz ostatni w tym roku szkolnym podsumowali swoje osiągnięcia i sukcesy.

Zobacz zdjęcia z uroczystości