Dzień Kobiet w naszej szkole

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób.

W naszej szkole to miłe święto obchodziliśmy 9 marca. Gospodarzami tegorocznych obchodów Dnia Kobiet byli uczniowie klasy II gimnazjum. To właśnie dzięki nim odbyliśmy wędrówkę poprzez wieki i dowiedzieliśmy się, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach.

A zaczęliśmy od samego początku, czyli od Adama i Ewy. Niestety, beztroskie życie w raju szybko się skończyło i dla ludzi przyszedł czas próby – życia na ziemi. Ale nawet w epoce kamiennej, do której przenieśliśmy się dzięki naszym świetnym aktorom, nie zapomniano o święcie kobiet. W ciągu wieków zmieniała się nie tylko forma składania życzeń w Dniu Kobiet, ale też zmieniała się sama bohaterka tego święta. W wędrówce przez wieki poznaliśmy kobietę starożytną, średniowieczną damę, a nawet Indiankę. W czasie występu swoimi wokalnymi talentami pochwaliły się solistki: Wiktoria Kowalczyk, Patrycja Grabiec i Kasia Szczepańska. W układzie tanecznym wystąpiły uczennice klas Ia i Ib szkoły podstawowej. Miłym akcentem był występ męskiej grupy w wymownej piosence „Bo z dziewczynami”.

Na zakończenie uroczystości chłopcy z klasy II gimnazjum przygotowali wyjątkową niespodziankę. W specjalnie przygotowanych na ten występ strojach brawurowo zatańczyli kankana. Swój układ przygotowywali od kilku tygodni na zajęciach teatralnych. Warto również dodać, że wszystkie stroje i rekwizyty uczniowie wykonali samodzielnie podczas tych zajęć.

Pozostaje tylko podziękować starszym kolegom za ich pamięć o naszym święcie. Ciekawe, czym nas zaskoczą za rok?

Zajrzyj do fotogalerii

Redakcja pisemka SoS