Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia 2015 roku na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Organizatorkami uroczystości były wychowawczynie oddziałów  przedszkolnych naszej szkoły: p. Zdzisława Kowalczyk i p. Małgorzata Spurek oraz p. Teresa Siwek – wychowawczyni kl. IIa.

Na akademię licznie przybyli zaproszeni goście - babcie i dziadkowie. Dzieci w pięknych strojach bardzo przeżywały swój pierwszy występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Przybyłym   babciom i  dziadkom oddziały przedszkolne  przygotowały montaż słowno- muzyczny pt. „Życzenia dla babci i dziadka”,  a także  okolicznościowe inscenizację  pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było” oraz „Prezenty dla babci i dziadka”.  Uczniowie klasy IIa  zaśpiewali piosenki i   przygotowali  w nowej wersji inscenizację  pt. „Czerwony Kapturek”. W tej odsłonie bajki wszyscy wspólnie z wilkiem zasiadają do stołu, a wilk zamiast mięsa uczy się jeść maliny.

Na zakończenie  wszystkie dzieci  złożyły  babciom i dziadkom  najszczersze życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki i koszyczki ze słodkościami. Zacnych gości zachwycił występ super przygotowanych wnucząt.

Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która podziękowała dzieciom i wychowawczyniom za świetnie przygotowaną uroczystą akademię. Korzystając z okazji pani Dyrektor również złożyła babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia. 

Po owacyjnie przyjętym przedstawieniu wzruszone babcie i dziadkowie zostali zaproszeni przez dzieci i wychowawczynie na słodki poczęstunek do  ustrojonych sal świetlicy szkolnej, gdzie wraz ze swoimi wnuczętami mile spędzili czas. Dla dzieci były to wspaniałe chwile, a przede wszystkim bardzo ważna lekcja wychowawcza. 

Uwieńczeniem tej pięknej uroczystości są wspólne zdjęcia. Wychowawczynie dziękują wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się  w organizację akademii.

Wychowawczynie:  Zdzisława Kowalczyk, Małgorzata Spurek, Teresa Siwek


Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ