Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Co było nam obce, będzie nam znane.
Bo nauczyciel jest kapitanem,
Co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.

J. Ficowski

15.10.2014 o godzinie 8.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Abyśmy wszyscy mogli w pełni docenić trud naszych drogich nauczycieli, przygotowaliśmy inscenizację pod tytułem „ Duża przerwa” oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli. Dziewczęta z zespołu „Sky” zatańczyły swój układ choreograficzny, natomiast solo wystąpiła Ola z kl IV.

My - młodzi artyści słowem i pieśnią uświetniliśmy ten wyjątkowy dzień w roku. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Praca nauczycieli, trzeba przyznać jest niezwykle trudna. Niejednokrotnie spędza im sen z powiek i przyprawia o zawał serca, do czego także przyczyniają się nasze niezbyt chwalebne uczynki oraz brak chęci do nauki. Skruszeni prosiliśmy o wyrozumiałość, bo i uczniem nie jest być łatwo.

Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam drodzy Nauczyciele za pracę, poświęcenie, serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na wartościowych ludzi. Obiecujemy to, bowiem jak pisał filozof Alfred Carpus,  „Być człowiekiem to już bardzo dużo”.

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy dziękujemy za najpiękniejszy dar, za wiedzę. To dzięki Wam, szanowni Pedagodzy, mówiąc słowami poetki Marii Urbańskiej: „nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń - dzięki Wam, Nauczyciele”.

Złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, zadowolenia z pracy, którą wykonują, zadowolenia z nas. Uśmiechniętym nauczycielom wręczyliśmy ręcznie wykonane kartki, na których były wiersze odpowiednio dobrane dla każdego nauczyciela i pracownika szkoły.

Następnie zabrała głos Pani Dyrektor , która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała  nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym zawodzie. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

Uroczystą akademię przygotowaliśmy pod  kierunkiem  p. Marioli Kamińskiej,  p. Andrzeja Kowalczyka, p. Barbary Mulewicz oraz  p. Teresy Siwek.

Olszynki