Dzień Babci i Dziadka

W ostatnią niedzielę przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. W mroźne popołudnie na sali gimnastycznej licznie zgromadzili się zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, radni Gminy Krasocin: p. Lucyna Ziętara, p. Antoni Drej, p. Grzegorz Sitkowski; sołtysi: p. Jadwiga Wróbel, p. Marek Lipniak, p. Łukasz Karpiński oraz cała lokalna społeczność.

Najważniejszymi gośćmi byli jednak dziadkowie i babcie, bo to właśnie dla nich wychowankowie oddziału przedszkolnego wraz z p. Iwoną Kwacą i p. Dorotą Sitkowską przygotowali przedstawienie jasełkowe zatytułowane: „Ach! Co za noc!”.

Dzieci już po raz drugi pokazały swoje umiejętności aktorskie w tym spektaklu. Znów zachwyciły widownię swoimi kostiumami, śpiewem i wspaniałym opanowaniem tekstu. Po małych artystach nie było widać cienia tremy czy niepewności. Nawet nieprzewidziane problemy z kostiumami nie stanowiły dla nich żadnej przeszkody. Urocze aniołki, owieczki, pastuszkowie, królowie i Maryja z Józefem doskonale wczuli się w swoje role. Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była przepięknymi kolędami w wykonaniu uczniów z klasy V. Mogliśmy także podziwiać tańce w wykonaniu małych artystów.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki złożyły życzenia wszystkim swoim (i nie tylko!) babciom i dziadziusiom. Uroczystość zakończył koncert przepięknych kolęd przygotowany przez p. Brygidę Jasnos z uczniami klasy V i VI. Miłym akcentem niedzielnego popołudnia były słodkie podarunki, którymi małych artystów obdarował pan wójt oraz radni gminni.

Po wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia pani dyrektor Zofia Marcinkowska zaprosiła babcie i dziadziusiów na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Była to niewątpliwie wzruszająca i niecodzienna uroczystość, która zgromadziła wielopokoleniową publiczność.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.

Iwona Kwaca,
Dorota Sitkowska