Ach! Co za noc!

Każdego roku z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia, które naszym wychowankom najczęściej kojarzą się z radością i prezentami. W oczekiwaniu na ich nadejście różnymi sposobami rozważamy tajemnicę Bożego Narodzenia w stajence betlejemskiej. Wśród zwyczajów bożonarodzeniowych wpisanych w życie naszej szkoły jest łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach, śpiewanie kolęd, a także wystawienie Jasełek. I chyba ten ostatni zwyczaj wzbudza najwięcej emocji.

20 grudnia 2013 r. o godzinie 10.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście. Na widowni zasiedli m.in: Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński, który ufundował słodkości dla małych aktorów,  kierownik  ZOPO p. Irena Kuśmierczyk, dyrektor szkoły p. Zofia Marcinkowska, wicedyrektor p. Anna Resiak, nauczyciele, uczniowie  oraz Rodzice. Piękna betlejemska scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W tym roku w role aktorów wcieliły się najmłodsze dzieci naszej szkoły: 6 – latki, które pod okiem p. Doroty Sitkowskiej i p. Iwony Kwaca przygotowały przedstawienie jasełkowe zatytułowane: „Ach! Co za noc!”. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do występu i mimo tremy poradziły sobie znakomicie. Zachwyciły widownię swoimi kostiumami, śpiewem, wspaniałym opanowaniem tekstu, ale przede wszystkim ujęły swoim wrodzonym wdziękiem.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy bezowocnie  szukali miejsca na nocleg w gospodach. Znaleźli go dopiero w lichej stajence, gdzie w otoczeniu zwierząt przyszedł na świat  Zbawiciel. Wśród bohaterów jasełek, poza najważniejszymi postaciami jakimi byli: dzieciątko, Maryja i Józef znaleźli się również królowie i pasterze w przepięknych strojach, tańczące aniołki oraz urocze owieczki w zachwycających kostiumach w towarzystwie wiernego owczarka. Nie mogło zabraknąć niedźwiedzia, który zamieszkiwał Ziemię Świętą i który w końcowej scenie okazał się diabełkiem. Wszyscy aktorzy śpiesznie wędrowali do stajenki, by wchodząc przez zaaranżowaną z boku sceny bramę wejściową powitać małego Jezuska. Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była przepięknymi kolędami w wykonaniu uczniów z klasy V. Mogliśmy także podziwiać tańce w wykonaniu małych artystów. Ich występ wywołał wiele wzruszeń, szczególnie wśród rodziców, podziwiających swoje pociechy. Całe przedstawienie wprawiło wszystkich zgromadzonych w miły, świąteczny nastrój.

Na zakończenie spotkania  życzenia świąteczno - noworoczne całej społeczności szkolnej oraz zgromadzonym gościom złożyła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego  oraz dyrektor p. Zofia Marcinkowska.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za zaangażowanie w organizację szkolnych Jasełek.

Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Organizatorki