Sukcesy recytatorskie naszych uczennic

„ Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej”- pod takim hasłem przebiegała tegoroczna IV edycja Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez nauczycieli Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu. Uczestniczyli w nim uczniowie niemal ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów powiatu włoszczowskiego, którzy recytowali - zgodnie z regulaminem - fragmenty prozy i wiersze o tematyce wojennej.

Po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie i uczennice z naszej szkoły, przygotowywani przez nauczycieli języka polskiego: p. Teresę Szczepańską i p. Edwarda Karpińskiego.

Komisja doceniła występy artystyczne naszych uczniów, gdyż zajęli oni czołowe miejsca. W kategorii klas IV - VI w szkole podstawowej drugie miejsce zdobyła Katarzyna Szczepańska z klasy czwartej, a trzecie - uczennica klasy piątej Kamila Domoradzka.

Występ naszej reprezentantki z gimnazjum również bardzo spodobał się jury. Drugoklasistka Natalia Gacia zajęła I miejsce w tej kategorii.

Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Za zorganizowanie tej niezwykłej imprezy, która dostarczyła nam, jej uczestnikom, wielu artystycznych przeżyć, należą się podziękowania i słowa uznania Dyrekcji Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu oraz wszystkim nauczycielom tej placówki. Gościliśmy tam po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.

Teresa Szczepańska