Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II

1 maja 2011r. w Watykanie Ojciec Św. Benedykt XVI wyniesie na ołtarze naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II. Społeczność naszej szkoły czując zarówno obowiązek, jak i wewnętrzną potrzebę duchowego przygotowania się do tego wydarzenia, przyłączyła się do projektu edukacyjnego ogłoszonego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty pt. ,,Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II”. Dla uczczenia beatyfikacji Papieża Polaka i zaznaczenia ponadczasowych wartości wypływających z nauk Ojca Świętego, nasza szkoła dokona uroczystego posadzenia ,,Jodły Papieskiej”, która stanie się żywym pomnikiem upamiętniającym ten szczególny dzień obecnego stulecia.

Oficjalne uroczystości, które odbędą się 29 kwietnia 2011 r. (piątek), poprzedzone zostaną licznymi działaniami mającymi na celu przybliżenie naszym uczniom osoby Jana Pawła II i Jego drogi do świętości.

Propozycje działań:

Celem powyższych działań będzie:

• przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II,
  • popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Jana Pawła II,
  • kształtowanie postawy szacunku i uznania oraz pamięci o Ojcu Świętym,
  • ukazanie wzoru do naśladowania na przykładzie życia Papieża Polaka,
  • przygotowanie plakatów pod hasłem ,, Jan Paweł IIc- droga do świętości”,
  • przygotowanie wystawki w bibliotece szkolnej dotyczącej osoby Ojca Świętego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W PROPONOWANYCH DZIAŁANIACH.

Organizatorzy