Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Publiczne Gimnazjum w Olesznie- zimowe ferie wczoraj i dziś

Mamy czwartkowe przedpołudnie, za oknami śnieg i lekki mróz, aż chce się powiedzieć, iż wreszcie dotarła do nas zimowa aura.

Starsze pokolenie z pewnością pamięta: zjeżdżanie na sankach z pobliskiej Lednicy, jazdę na łyżwach i nartach, kolumny sanek ciągniętych przez konia lub traktor oraz zwyczajne ślizganie się na ,,ślizgawce”. To były piękne i beztroskie czasy naszego dzieciństwa.

Dziś nasze dzieci mogą również w ten sposób spędzać, wolny od szkolnych obowiązków, czas zimowych ferii. Mogą także, korzystając ze szkolnej sali, zapomnieć o zimie i poczuć atmosferę letnich wakacji. Właśnie ten sposób relaksu wybrali wspólnie z nauczycielem historii, p. Ryszardem Kowalczykiem uczniowie klasy III, IIa, IIb oraz absolwenci Publicznego Gimnazjum w Olesznie, którzy spotkali się 15.02.2018 r. na parkiecie sali gimnastycznej, aby razem przeżyć 3,5 godziny sportowej zabawy podczas gry w piłkę siatkową.

Ze swej strony, chciałbym wszystkim uczniom podziękować za sportową i kulturalną postawę oraz za umożliwienie mi rozegrania każdego meczu w składzie podstawowym, a nie tylko rezerwowym.

Ryszard Kowalczyk- historyk SP w Olesznie

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ