Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Bezpieczne ferie

Zbliżający się okres ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy dzieci i młodzieży. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też 17 stycznia 2018 r. w ramach akcji „Bezpieczne ferie” odbyło się spotkanie  uczniów klas I i III z przedstawicielami Policji, które miało  na celu podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań.

Funkcjonariusze Policji przedstawili uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się uczniowie podczas ferii, zarówno w kontaktach  z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw. 

Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie spędzania wolnego czasu, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.  

Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy, jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, wykazując się znakomitą znajomością numerów alarmowych oraz numeru 112. Dzieci zostały poinstruowane , jak należy zgłaszać wypadek, jakie informacje należy  podać w pierwszej kolejności. 

Na koniec spotkania pan Policjant życzył wszystkim uczniom niezapomnianych,  wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ