Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Aktywne ferie w naszej szkole

Już po raz kolejny nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zadbali o to, by dwa tygodnie przerwy i odpoczynku od nauki upłynęły uczniom w aktywny i atrakcyjny sposób, bez przesiadywania przed telewizorem i komputerem. Już w pierwszym dniu ferii zimowych dla relaksu i odprężenia 38 uczniów wraz z opiekunami wybrało się na basen „Nemo” do Włoszczowy. Pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz skorzystać ze wszystkich wodnych atrakcji.  Czas spędzony na pływalni przyniósł wszystkim wiele korzyści zdrowotnych, a jednocześnie mnóstwo radości i zabawy. Po dwugodzinnych szaleństwach w wodzie wszyscy byli zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

W kolejnym dniu ferii wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w zajęciach  matematycznych „Matematyka przyjazna mózgowi”. Po gimnastyce umysłu przyszła pora na zajęcia rekreacyjne na sali gimnastycznej. Również w tym dniu odbyły się fotograficzne zajęcia w plenerze pod hasłem „Zimowa sesja plenerowa z łabędziem nad stokiem w Olesznie”, w efekcie której powstały urzekające zdjęcia tego charakterystycznego miejsca.

Najbardziej atrakcyjne dla uczniów okazały się jednak wyjazdy do kina „Muza” we Włoszczowie. W środę 20 stycznia aż 62 uczniów z klas I-III pod opieką wychowawczyń wybrało się na film pt. „Lego Przygoda”. Najmłodszym bardzo spodobała się  historia ludzika Emmeta, którego przypadkowo wzięto za niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia świata. By tego dokonać dołącza on do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania misję pełną przygód i niebezpieczeństw. W kolejną środę do kina wybrali się uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum na film przygodowy pt. "Podróż na tajemniczą wyspę”. Po powrocie uczestnicy wycieczki w towarzystwie wychowawcy udali się na pizzę.

W czwartek  28 stycznia dużą frekwencją cieszyły się rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej. W tym dniu rozegrano dwa turnieje. Drużyny gimnazjalistów walczyły o zwycięstwo w piłkę siatkową, natomiast uczniowie szkoły podstawowej zmagali się z piłką ręczną. Zwycięskim drużynom gratulował przedstawiciel KPP we Włoszczowie- asp. szt. Marek Tyjas, który wręczył dla szkoły trzy piłki do gry siatkowej.

Wszystkim nauczycielom sprawującym opiekę podczas zajęć  w okresie ferii Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców składają serdeczne podziękowania.

Szkoda, że te dwa tygodnie ferii tak szybko przemknęły, jednak naładowani pozytywną energią chętnie wrócimy do szkoły.

Więcej zdjęć w naszej fotogalerii

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ