Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

„Bezpieczne ferie” z ratownikiem medycznym

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził pan Łukasz Gawęcki, ratownik Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

W trakcie spotkania uczniowie  dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy. Pan Łukasz przypomniał numery alarmowe oraz poinstruował, jak należy zgłaszać domniemany wypadek. Uczestnicy spotkania mieli możliwość nauczyć się opatrywać rany lub skaleczenia, usztywniać złamania, itp. Pan ratownik uczył również zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieciom bardzo podobał się masaż serca z wykorzystaniem fantomu. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił i ćwiczyli uciskanie klatki piersiowej na modelu.

W ostatnim tygodniu przed feriami zostały również przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznych zabaw zimowych. Na gazetkach klasowych oraz w świetlicy szkolnej pojawiły się informacje na temat bezpiecznego wypoczynku. Mamy nadzieję, że tegoroczne ferie zimowe będą niezapomniane i bardzo udane.

Redakcja pisemka SoS

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ