Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Aktywne ferie

W czasie ferii zimowych, w dniach 16 i 23 lutego 2015 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie uczestniczyli w wyjeździe na basen Nemo do Włoszczowy. Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywnego wypoczynku.

Już o godzinie 9.15 wyruszyliśmy spod budynku szkoły autokarem wraz z opiekunami: p. Mariolą Kamińską, p. Aldoną Kowalczyk, p. Zdzisławą Kowalczyk, p. Alicją Zawada, p. Andrzejem Kowalczykiem i  p. Ryszardem Kowalczykiem. W czasie jazdy rozmawialiśmy z opiekunami o tym,  jak mamy zachowywać się na basenie.

Ratownicy i opiekunowie  mieli na nas baczne oko i sprawdzali, kto jak radzi sobie w wodzie. Większość z nas umie pływać. Zjeżdżaliśmy na ślizgawce ze słonia, robiliśmy bąbelki pod wodą, ćwiczyliśmy pływanie z makaronem i deską,  rozegraliśmy  mecze w piłkę wodną, relaksowaliśmy się w jacuzzi. Największą atrakcją dla nas był  zjazd z rury na czas.

Bawiliśmy się na całego, oczywiście, uważając, aby nikomu się nic nie stało. Po dwugodzinnym pobycie na pływalni poszliśmy się przebrać i wysuszyć włosy. Czas „spędzony w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń  - był świetną zabawą.

Uczestnicy


Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ