Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

24 września w naszej szkole odbył się apel pt. ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”.

Na początku apelu uczniowie klasy IV przypomnieli o tym, że 26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. Następnie przedstawione zostały korzyści wynikające z nauki języków obcych. Wspomniano między innymi, że umiejętność posługiwania się językami obcymi pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych. Uczniowie udzielili także wskazówek dotyczących tego w jaki sposób należy uczyć się języków. Podkreślono, że kluczową rolę w nauce języków odgrywa motywacja.

Na koniec uczniowie odegrali scenkę w języku angielskim, która miała być potwierdzeniem na to, że warto uczyć się języków, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy ta  ważna umiejętność przyda się w życiu.

Magdalena Marcinkowska